İK MİSYONUMUZ

Çalışanlarımızın iş ve kurum memnuniyetini sağlamak amacıyla adil, insan odaklı, tüm çalışanlarımıza ve müşterilerimize katma değer katan İnsan Kaynakları süreçlerini uygulamak ve geliştirmektir.

İnsan Kaynakları vizyonumuzu gerçekleştirmek ve sürekliliğini sağlamak için, gerekli insan kaynağına sahip olmak ve kurum içi sürekliliğini sağlamak temel görevimizdir.

İK VİZYONUMUZ

Çalışanlarımıza heyecan ve gurur veren bir çalışma ortamı oluşturarak, şirketimizin sürekli başarısında en büyük etken olan çalışan memnuniyetinin devamlılığını sağlamak.

Müşteri odaklı, topluma karşı sorumlu ve etik değerlere önem veren, daima kazanmayı hedefleyen şirketimizin yüksek nitelikli çalışanlarının bilgi, beceri ve yetkinliklerini geliştirip, potansiyellerini ortaya çıkarıp, sürekli üstün performans göstermelerini sağlayarak, Çağrı Merkezi sektöründe en çok tercih edilen şirket olmak ve bu konumu korumaktır.

AssisTT’te uyguladığımız işe alım sürecinin amacı, kurum kültürü ve değerlerine uygun, pozisyonun gerektirdiği yetkinliklere sahip en uygun adayları bünyemize kazandırmaktır. Şirketimize yapılan tüm başvuruları gizlilik ilkesi kapsamında, eşit fırsat tanıyarak adil bir şekilde değerlendirmekteyiz.

+ 1. BAŞVURU HAVUZU OLUŞTURMA

İşe alım uzmanlarımız tarafından açık pozisyonlara ilişkin ilanları aşağıda belirtilen kanallarda yayınlanarak, şirketimize kazandırmayı amaçladığımız yeteneklere ulaşıyoruz:

+ 2. DEĞERLENDİRME SÜREÇLERİ

* Özgeçmiş İnceleme /Telefon Mülakatı/ Sınav / Yetkinlik Bazlı Mülakat

Başvuru kriterleri ve nitelikler çerçevesinde incelenen özgeçmişlerden uygun bulunan adaylarla telefon mülakatı yapılarak ön değerlendirme aşaması tamamlanır. Ön değerlendirme aşamasından sonra adaylar pozisyon gereklilikleri ve uzmanlık alanlarına göre aşağıdaki değerlendirmelere tabi tutulur:

 • Kişilik envanteri
 • Genel yetenek sınavı
 • Yabancı dil sınavı
 • Vaka ve simülasyon çalışmaları
 • Klavye hız ve doğruluk testi
+ 3. İŞE YERLEŞTİRME

* Referans Araştırması / İş Teklifi

Değerlendirme sürecini başarıyla tamamlamış adaylar için referans kontrolü yapılarak olumlu bulunan adaylara iş teklifi gönderilir.

+ 4. GERİBİLDİRİM

İlgili pozisyonlar için görüşmeleri tamamlanan adaylara geribildirim yapılır. Yanıt olumsuz ise, adayın özgeçmişi açık pozisyonlar için cv havuzunda bekletilir.

PERFORMANS DEĞERLEME SİSTEMİ

Şirket hedefleri doğrultusunda periyodik aralıklarla belirlenen performans kriterleri, somut değerlerle ifade edilebilir ve objektiftir. Verilen hedefler dönem içerisinde kontrol edilerek kişilerin performansları gözlemlenir ve dönem sonunda saptanmış hedefler ile karşılaştırılarak performans düzeyleri belirlenir. Çalışanların performans ortalamaları da farklı pozisyonlara aday olma süreçlerini ve ücret hak edişlerini etkiler.

EĞİTİM VE GELİŞİM

AssisTT’te eğitim ve gelişim faaliyetleri, şirket genelinde ve kişi bazında, gelişmeye açık olan değerler ve yetkinlikler çerçevesinde, çalışanlarımızın ve organizasyonun ihtiyaçlarına yönelik olarak planlanmaktadır.İnsan Kaynakları politikalarımız doğrultusunda tüm çalışanlarımız, işe başlangıçtan itibaren temel oryantasyon ve yıllık eğitim programlarına katılır. Eğitim ihtiyaçlarının belirlenmesinde kurumun strateji ve hedefleri, performans değerlendirme sonuçları, görev gerekleri, yönetici ve çalışanın kendisinden gelen geri bildirimler, yeni yatırım ve projeler önem taşır. Eğitim modelleri eğitimin konusu ve ihtiyaca göre şirketimiz bünyesindeki iç eğitimcilerden veya hizmet alma yoluyla profesyonel eğitim kurumlarından destek alarak oluşturulmaktadır.

Şirket strateji ve hedefleri doğrultusunda çalışanlarımızın ve organizasyonun ihtiyaçlarına yönelik olarak hazırlanan eğitimlerimiz şu başlıklardan oluşmaktadır;

 • Oryantasyon Eğitimleri: Şirkete yeni katılan çalışanların şirketi, çalışanları, işi ve iş çevresini en kısa sürede tanımaları ve bunlara uyum sağlayabilmeleri amacıyla verilen eğitimlerdir.
 • Mesleki Gelişim Eğitimleri: Mesleki yetkinliklerin arttırılmasına yönelik eğitimlerdir.
 • Kişisel Gelişim Eğitimleri: Çalışanın bilgi, beceri ve motivasyonunu geliştirmeye yönelik düzenlenen eğitimlerdir.
 • Yönetici Eğitimleri: Yönetici becerilerinin arttırılmasına yönelik eğitimlerdir.
 • Uzaktan Eğitim: Çalışanlarımızın sınıf eğitimleri haricinde bilgi seviyesini artırması ve düzenlenen sınıf içi eğitimlere hazırlık olması amacıyla gerçekleştirilen eğitimlerdir.

SIK SORULAN SORULAR

+ 1. Nasıl başvurabiliriz?

https://assistt.hrpeak.com/ ve Kariyer.Net üzerinden ilanlarımıza başvurabilirsiniz.

+ 2. Asistan (müşteri temsilcisi) işe alım sürecinde hangi sınavlar yapılıyor?

Asistanlık pozisyonlarına başvuran adaylarımıza klavye sınavı, genel yetenek testi ve kişilik envanteri uygulanmaktadır.

+ 3. İdari kadro işe alım sürecinde hangi sınavlar yapılıyor?

İdari kadrolara başvuran adaylarımıza; genel yetenek testi, İngilizce seviye tespit sınavı ve kişilik envanteri uygulanmaktadır.

+ 4. Sınavlar nerede yapılıyor?

Sınavlar AssisTT'in lokasyonlarında, bilgisayar üzerinde yapılmaktadır. Adaylarımıza sınav öncesinde SMS ile sınav saati ve yeri hakkında bilgilendirme yapılmaktadır.

+ 5. Mülakatlarda hangi sorular soruluyor, içerikleri ile ilgili bilgi alabilir miyiz?

Adayın yetkinliklerini ve pozisyona uygunluğunu saptamaya yönelik sorular sorulmaktadır.

+ 6. Mülakat sonuçlarını nasıl öğrenebiliriz?

İşe alım süreci tamamlandığında adaylara durumları ile ilgili SMS ile bilgilendirme yapılmaktır.

+ 7. Asistan pozisyonu için gereken genel başvuru kriterleri nelerdir?
 • 18-35 yaş
 • En az lise mezuniyeti
 • Diksiyonu düzgün
 • Vardiyalı çalışabilecek
 • Erkek adaylar için askerlik en az 2 yıl tecilli
+ 8. Okulumun bitmesine tek ders kaldı , yine de başvurabilir miyim?

Başvurularımız için en az lise mezuniyeti şartı aranmaktadır.

+ 9. İşe alacağınız kişilerde deneyim arıyor musunuz?

Başvurulan pozisyonun niteliklerine göre değişim göstermektedir.

+ 10. İşe alım tarihleri nelerdir?

'https://assistt.hrpeak.com/' üzerinden işe alım süreci başlangıç tarihleri hakkında bilgi edinebilirsiniz.

+ 11. Başvuru yaptığım pozisyonun işe alım süreci sonucunda başarısız olursam tekrar başvurabilir miyim?

Başvurabilirsiniz.

+ 12. Genel başvuru kabul ediyor musunuz?

'https://assistt.hrpeak.com/' üzerinden Cv'nizi oluşturarak genel başvuru yapabilirsiniz. Açık pozisyonlar için özgeçmişiniz uygun görüldüğü takdirde işe alım sürecine dahil edilirsiniz.

+ 13. Asistan pozisyonu için vardiyalı çalışma düzeni her durumda geçerli midir?

Çağrı merkezi operasyonlarımızda 7/24 değişken vardiya sistemi ile çalışılmaktadır.